Wywóz gruzu i jego koszty

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Wywóz gruzu i poziom cenowy usługi

Wywóz gruzu i jego koszty to temat, który jest istotny dla wszystkich tych z Państwa, którzy zmagają się z trudami remontu bądź inwestycji. W końcu ceny za utylizację śmieci wykazują tendencje zwyżkowe i na próżno szukać oznak zmiany takiego stanu rzeczy.

Jeśli jednak chcemy za wywóz odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07 zapłacić jak najmniej to warto wiedzieć od czego zależą stawki oferowane przez Wykonawców. Do kluczowych kwestii w tym obszarze zaliczyć możemy:

Wywóz gruzu i jego kosztu

  • Wielkość kontenerawywóz gruzu i jego kosztu są w dużej mierze uzależnione od wielkości kontenera na odpady. Im mniejszy jest zbiornik, tym więcej kosztuje utylizacja 1 M3 cegieł, czy zużytych płytek ceramicznych. Wynajmując zbiornik na tego typu nieczystości warto wiedzieć, który będzie najlepszy. Niezbędne jest zatem przeprowadzenie odpowiednich szacunków, opierających się na tym co już jest rozebrane i co jeszcze przed nami. W przypadku, kiedy mamy w tej materii wątpliwości, warto o radę zapytać ekipę remontową.
  • Zgłaszane zapotrzebowanie – jeśli chcemy dokładnie poznać zagadnienie takie jak wywóz gruzu i jego koszty to warto wiedzieć ile kontenerów będzie potrzebnych do odbioru nagromadzonego materiału. W przypadku większej ilości kursów można zapytać dostawcę usługi o rabat, który powinien być integralną częścią każdych negocjacji handlowych. Przy dużych robotach może on osiągnąć poziom nawet kilkudziesięciu procent.
  • Termin realizacji – w czasie trwania sezonu budowlanego tj. od wiosny do późnej jesieni firmy zajmujące się wywozem gruzu mają sporo pracy. Nie ma się co dziwić skoro branża budowlana przeżywa w ostatnich latach prawdziwy rozkwit. W momencie gdy nie nagli nas czas, lepiej jest wybrać mniej atrakcyjny okres lub zaplanować wywóz gruzu z odpowiednim wyprzedzeniem. Unikniemy w ten sposób sytuacji, które mogą wygenerować dodatkowe koszty.
  • Usługi dodatkowe – trzeba pamiętać, że w momencie gdy prowadzimy działalność komercyjną to poza samym załatwieniem wywozu gruzu, czeka nas także szereg innych obowiązków. Należy do nich przede wszystkim obowiązek wystawienia karty przekazania odpadu. Ostatnią z tych czynności można wykonać samodzielnie lecz czasami nie warto na to tracić czasu. Gruzy.pl to sprawdzony partner przy odbiorze gruzu, który może przejąć obowiązek sporządzania dokumentacji środowiskowej bez dodatkowych kosztów.

 

Wywóz gruzu i jego kosztu

Wywóz gruzu i jego kosztu

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać folię ?
Gdzie wyrzucać gruz ?
Gdzie wyrzucać kartony ?
Wywóz gruzu Białystok
Wywóz gruzu Bydgoszcz
Wywóz gruzu Bytom