Wywóz gruzu

Gdzie zamówić wywóz gruzu z budowy?

Wywóz gruzu to nasza oferta, której celem jest ułatwienie Państwu pozbycia się odpadów o kodzie 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07. Działamy na terenie całego kraju oferując konkurencyjne warunki współpracy i wsparcie na każdym z etapów realizowanego zlecenia. Kooperujemy z najlepszymi firmami komunalnymi w kraju, a do współpracy zapraszamy osoby prywatne i przedsiębiorstwa. Z nami pozbędziecie się Państwo gruzu w sposób łatwy i bezproblemowy. Gruzy.pl to niezastąpiony partner przy budowie, remontach, a także drobnych pracach adaptacyjnych, których efektem jest powstanie odpadów, których trzeba się pozbyć. Korzystając z usług naszej firmy, macie Państwo zagwarantowane takie wartości dodane jak:

Big bagi i kontenery na wywóz gruzu

  • Konkurencyjne cenyGruzy.pl to integralna części eMarketu Smieci.eu, który działa nieprzerwanie od 2019 roku. Za naszym pośrednictwem już od długiego czasu możecie zamówić Państwo takie usługi jak odbiór odpadów, wynajem toalet i ogrodzeń. Każdy z oferowanych serwisów opiera swoje działanie o sprawdzonych Wykonawców, którzy są Państwu w stanie zagwarantować najlepsze warunki cenowe. Wybór naszego przedsiębiorstwa na partnera przy wywozie gruzu to pewność, że śmieci zostaną wywiezione w rozsądnych stawkach i zastosowaniem możliwych obniżek cen.
  • Duża dostępność – dużym problemem przy wywozie gruzu jest dostępność kontenerów lub worków typu big bag. Nie ma się co dziwić skoro wiele osób remontuje dom lub mieszkanie niemalże w tym samym czasie. Najbardziej sprzyjające pory roku, aby zabrać się za nową aranżację wnętrza to jesień, wiosna i lato i właśnie wtedy mogą wystąpić problemy z wywozem gruzem. W naszej firmie zadbamy o to, aby temat ten był Państwu odległy. Zapewniamy dużą dostępność zbiorników do gruzu, które podstawiamy w przeciągu 2 dni roboczych.
  • Zróżnicowane pojemności zbiorników do gruzuwywóz gruzu można przeprowadzić na wiele sposobów. Aby jednak był on ekonomiczny, najlepiej jest wybrać do tego procesu odpowiedniej wielkości kontener. Gruzy.pl posiadają w swojej ofercie zbiorniki do gruzu o pojemności od 0,5 M3 do 16 M3. W tak bogatej propozycji, każdy z Państwa znajdzie coś dla siebie. Zapraszamy do składania zamówień mailowych, telefonicznych lub przy użyciu naszego systemu zamówień.  Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez 7 dni w tygodniu.
Wywóz gruzu

Kto musi zamówić odbiór gruzu?

Z tematem wywozu gruzu musi zmierzyć się cała rzesza osób. Nikt nie chce przecież, aby po remoncie bądź pracach budowlanych na posesji zalegały cegły, pokruszone płytki ceramiczne, czy też kawałki betonu. Czasami jest to wręcz niedopuszczalne, gdyż grozi otrzymaniem mandatu lub brakiem odbioru wykonanych prac. Z tym ostatnim problemem muszą się zmierzyć firmy budowlane oraz deweloperzy. W dzisiejszych czasach kwestie odpadów są traktowane priorytetowo i nie można traktować ich „po macoszemu”. Na rynku istnieje wiele przedsiębiorstw, które zajmują się odbiorem gruzu. Bywa jednak, że w danej miejscowości jest kłopot z przekazaniem tego typu nieczystości do utylizacji. Portal Gruzy.pl łączy popyt na usługi kontenerowe z podażą. Jeśli więc nie chcecie Państwo sami poszukiwać odpowiedniego Wykonawcy to zapraszamy do kontaktu. Najłatwiej będzie go nawiązać poprzez:

Zamów kontener do gruzu

 

Zamów kontener na odpady i gruz

Jak najłatwiej zamówić wywiezienie gruzu z posesji?

  • Telefonwywóz gruzu trzeba dokładnie zaplanować i zrobić to w taki sposób, aby za niego nie przepłacić. Kluczem do sukcesu jest dokładne rozpoznanie Państwa potrzeb i dobór odpowiedniej wielkości zbiornika. Ułatwić to może rozmowa telefoniczna, podczas której wypytamy Państwa o szczegóły danego przedsięwzięcia. Nasi konsultanci przyjmują zapytania ofertowe od poniedziałku do piątku i chętnie dzielą się z klientami swoją wiedzą.
  • Mail – już na samym wstępie zaznaczyliśmy, że z odbiorem gruzu muszą zmierzyć się także firmy. Przedsiębiorstwa budujące różnego rodzaju obiektu do zagadnienia tego podchodzą biznesowo i wolą wszelkie ustalenia poczynić w formie pisemnej. Najwygodniejszym sposobem, aby tego dokonać będzie korespondencja mailowa. Chętnie odpowiemy na każdą wiadomość zawierającą zapytanie ofertowe. Średni czas oczekiwania na odpowiedź zwrotną nie przekracza kilku godzin.
  • Aplikację mobilnaaplikacja „Smieci.eu” to jedyne w Polsce rozwiązanie, które jest kierowane bezpośrednio do użytkowników urządzeń mobilnych. Z pomocą naszego narzędzia można zamawiać usługi komunalne do wszystkich miejscowości w Polsce. Jeśli więc naszła Państwa nagła potrzeba wywozu gruzu to usługą tą można zarezerwować z poziomu swojego smartfona. Oprogramowanie mobilne jest połączone z płatnościami Internetowymi i zawiera wiele użytecznych funkcjonalności.

 

Odbiór gruzu

Odbiór gruzu w kontenerach

Gruz to ten rodzaj odpadu, który gromadzi się w trakcie niemal wszystkich prac budowlanych, ale też rozbiórkowych, czy – rzecz jasna – remontowych. Jednocześnie jest to też ten rodzaj odpadu, który bywa problematyczny w kontekście wywozu. Co warto wiedzieć w tym temacie? I jak wygląda aspekt prawny tego zagadnienia?

Gruz a standardowe śmieci

Zacznijmy od tego, że worków z gruzem, a tym bardziej gruzu luzem, pod żadnym pozorem nie można pozostawiać przy zwykłych śmieciach. To nie tylko kwestia zaburzenia estetyki. Warto zauważyć, że standardowa opłata śmieciowa po prostu nie uwzględnia „obsługi” tego rodzaju odpadów, jak właśnie gruz, a spółdzielnie zakazują składowania go przy śmietnikach należących do wspólnot mieszkaniowych. Co więcej – gruz jako taki może powodować po prostu zagrożenie dla środowiska, a zwykłe wysypiska nie są przystosowane do jego przechowywania.

Wywóz gruzu a kwestie prawne

Przepisy prawne jasno określają, ze porzucanie gruzu na dzikich wysypiskach jest zabronione, a osoby łamiące ten zakaz muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi i możliwością zasądzenia grzywny, której wysokość może wynieść nawet do kwoty liczonej w tysiącach złotych. Niestety nadal zdarzają się tego rodzaju incydenty, ale na szczęście ich sprawcy muszą się liczyć z tym, że wykrywalność tego rodzaju patologii rośnie (nie wspominając już o tym, ze jest to po prostu nieakceptowane społecznie – i słusznie).

Przechowywanie gruzu

Przepisy prawne nie tylko zabraniają wyrzucania gruzu we nieprzystosowanym do tego miejscu, lecz również zabraniają jego przechowywanie. To dość istotne, ponieważ i za takie podejście do odpadów pobudowlanych można doczekać się sankcji prawnych w postaci grzywny.

Co można zrobić w gruzem pobudowlanym?

Wywóz gruzu powinien odbywać się na składowiska do tego przystosowane i spełniające regulacje prawne. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, nie każde składowisko kwalifikuje się do przechowywania tego rodzaju odpadów, więc wcześniej należy się upewnić, jak jest w danym przypadku.

Istnieje jednak i dużo prostszy sposób działania w takich sytuacjach. Chodzi mianowicie o skontaktowanie się z wyspecjalizowaną firmą, która zajmuje się właśnie dostarczaniem kontenerów na śmieci i wywożeniem ich później w miejsca do tego przeznaczone. Firmy takie posiadają zarówno odpowiedni sprzęt (czyli właśnie kontenery), jak i kontakty ze składowiskami, które pozwalają na uzyskanie dobrych cen za przyjęcie na nie gruzu.

Warto przy tym starannie wybrać firmę, która zapewni usługę wywozu gruzu. Unikaj bliżej nieokreślonych podmiotów, w których przypadku ciężko dowiedzieć się czegokolwiek o szczegółach usługi. Większe, bardziej zorganizowane firmy, działają bardziej przejrzyście, dzięki czemu wiadomo, że gruz trafia na składowiska do tego przeznaczone. Co więcej – dysponują one odpowiednią bazą transportową, za sprawą której są w stanie dostarczyć kontenery na gruz szybko, bez konieczności długiego oczekiwania na wolne terminy. A wczesne dostarczenie kontenerów to także szybszy wywóz gruzu, gdy wszystko będzie gotowe.

 

Przepisy prawne przy wywozie gruzu

Przepisy prawne przy wywozie gruzu

 

  • Obsługiwane miasta
Wieloletnie doświadczenie
Gwarancja jakości usług
Zadowoleni klienci
Szybkie terminy realizacji