Gdzie zamówić wywóz gruzu z budowy?
Spis treści:
Wywóz gruzu to sposób na efektywne usunięcie odpadów po budowie i remoncie. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich osób, które pragną szybko i łatwo pozbyć się śmieci o kodach 17 01 01, 17 01 02 oraz 17 01 07. Działamy na terenie całego kraju, oferując atrakcyjne warunki współpracy oraz wsparcie na każdym etapie realizacji zlecenia. Współpracujemy z czołowymi firmami komunalnymi, świadczącymi usługi zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorstw. Gruzy.pl to niezawodny partner podczas budowy, remontu oraz drobnych prac adaptacyjnych generujących odpady. Z nami pozbycie się gruzu staje się proste i bezstresowe.
Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?
-
Atrakcyjne ceny – Gruzy.pl jest częścią eMarketu Smieci.eu działającego od 2019 roku. Przez ten czas zdobyliśmy zaufanie wielu Klientów, oferując szeroki zakres usług: nie tylko odbiór odpadów, ale również wynajem toalet czy ogrodzeń tymczasowych. Sprawne funkcjonowanie naszych serwisów jest możliwe dzięki sprawdzonym Wykonawcom zapewniającym atrakcyjne warunki cenowe. Wybierając Gruzy.pl jako swojego partnera przy wywozie gruzu, mogą mieć Państwo pewność, że za usunięcie odpadów zaplacicie rozsądną kwotę. Stali Klienci mogą liczyć na atrakcyjne rabaty.
-
Pojemniki o zróżnicowanej pojemności – wywóz można przeprowadzić na różne sposoby, ale najlepszym wyborem jest kontener o odpowiedniej wielkości. Gruzy.pl oferuje zbiorniki o pojemności od 0,5 m3 do 16 m3, dzięki czemu każdy znajdzie u nas odpowiedni pojemnik dla siebie. Zapraszamy do składania zamówień mailowych lub telefonicznych bądź za pomocą naszego systemu zamówień. Jesteśmy do Państwa dyspozycji 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
-
Szybka realizacja zlecenia – jednym z największych problemów przy wywozie gruzu jest niedostępność kontenerów lub worków typu big bag. Większość osób przeprowadza remonty w cieplejszej części roku, w okresie od marca do września, przez co mogą pojawić się kłopoty z pozbyciem się odpadów. Jeśli jednak zdecydują się Państwo na skorzystanie z naszych usług, ten problem będzie Wam obcy. Zapewniamy bowiem kontenery na gruz o różnej pojemności w ciągu dwóch dni roboczych.
Kiedy warto zdecydować się na wywóz gruzu?
Wywóz gruzu to usługa, która przydaje się w wielu sytuacjach. W końcu nikt nie chce, aby po zakończeniu prac remontowych lub budowlanych na posesji zalegały pokruszone cegły, płytki czy kawałki betonu. Składowanie gruzu bez stosownego pozwolenia na prywatnej posesji jest zresztą nielegalne i może grozić wysokim mandatem. Firmy budowlane i deweloperzy mogą się z kolei spotkać z odmową odbioru robót budowlanych.
W dzisiejszych czasach kwestie związane z gospodarowaniem odpadami są priorytetowe i w żadnym wypadku nie można ich lekceważyć. Na szczęście na rynku działa wiele podmiotów zajmujących się odbiorem gruzu. Jeżeli nie chcą Państwo samodzielnie szukać odpowiedniego Wykonawcy, który zagwarantuje odpowiednią jakość usług, zapraszamy do nawiązania współpracy z Gruzy.pl.
Zamów kontener na gruz
Jak można zamówić wywóz gruzu z posesji?
-
Telefonicznie – wywóz gruzu wymaga dokładnego rozpoznania potrzeb Klienta w celu dobrania zbiornika o odpowiedniej pojemności. Tego typu kwestie najłatwiej omawia się podczas rozmowy telefonicznej. Nasi konsultanci czekają na Państwa telefon od poniedziałku do piątku i chętnie odpowiedzą na wszystkie Wasze pytania.
-
Mailowo – wiele firm preferuje ustalenia w formie pisemnej, a obecnie najwygodniejszym środkiem komunikacji tekstowej jest korespondencja mailowa. Zapraszamy do wysyłania zapytań ofertowych na nasz adres mailowy. Odpowiedzi zwrotnej udzielamy średnio w ciągu kilku godzin.
-
Za pomocą aplikacji mobilnej – aby ułatwić naszym Klientom skorzystanie z usługi wywozu gruzu, uruchomiliśmy aplikację Smieci.eu. Dzięki niej mają Państwo możliwość zamówienia kontenera na odpady za pomocą smartfona do dowolnego miejsca w Polsce. Nasza aplikacja jest bardzo łatwa w obsłudze i oferuje szeroki wybór metod płatności.
Czym tak naprawdę jest gruz?
Gruz to odpad, który powstaje w wyniku wszelkiego rodzaju prac budowlanych, remontowych i rozbiórkowych. Można wyróżnić kilka jego rodzajów, a zgodnie z rozporządzeniem Ministra Klimatu z dnia 2 stycznia 2020 r. w sprawie katalogu odpadów każdy z nich ma przypisany określony kod:
-
17 01 01 to gruz betonowy. Stanowi znaczną część odpadów generowanych w sektorze budowlanym. Może przyjmować różną postać: pozostałości po cięciu i szlifowaniu elementów, fragmentów konstrukcji betonowych z wyburzeń, nadwyżek z placów budowy, fragmentów betonu z innych inwestycji czy prefabrykowanych elementów betonowych wycofanych z użycia.
-
17 01 02 to gruz ceglany. Pojawia się podczas wielu prac budowlanych. Może pochodzić z wyburzeń starych budynków, remontów i modernizacji obiektów, nadwyżek materiałowych z placu budowy oraz uszkodzonych i wadliwych partii produkcyjnych.
-
17 01 07 to mieszanina betonu, cegieł, materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia innych niż wymienione w 17 01 06 (zmieszane lub wysegregowane odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia zawierające substancje niebezpieczne). Jest bardzo powszechnym typem odpadów. Powstaje, gdy nie ma możliwości selektywnej zbiórki poszczególnych frakcji.
Rozporządzenie Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa z dnia 24 grudnia 1997 r. w sprawie klasyfikacji odpadów wyróżnia następujące rodzaje gruzu:
-
Gruz czysty – w jego skład mogą wchodzić fragmenty betonu i cegieł, ceramika i porcelana, niewielka ilość tynku, czysta ziemia, piasek. Jest znakomitym źródłem surowców wtórnych. W procesie odzysku otrzymuje się z niego różnego rodzaju kruszywa.
-
Gruz zmieszany – może zawierać wszystkie elementy gruzu czystego, a także płyty gipsowo-kartonowe, siatki montażowe, folie malarskie, dużą ilość tynku, elementy drewniane, wełnę mineralną, styropian, gabaryty i tworzywa sztuczne.
-
Gruz zanieczyszczony – może zawierać wszystkie elementy gruzu czystego i zmieszanego, a ponadto szkło, papę, gumę, spaleniznę i trawę syntetyczną.
Żaden rodzaj gruzu nie może zawierać odpadów niebezpiecznych, takich jak wyroby zawierające azbest. Nie zaliczają się do niego również zużyte sprzęty RTV i AGD, baterie, żarówki czy opony – tego typu odpady muszą zostać zutylizowane w odrębny sposób.
Dlaczego gruzu nie można wyrzucić do zwykłego śmietnika?
Gruzu pod żadnym pozorem nie można wyrzucać do zwykłego śmietnika, niezależnie od jego ilości. Powód jest prosty – nie zalicza się go do odpadów komunalnych. Standardowa opłata śmieciowa nie uwzględnia ich utylizacji, więc spółdzielnie mieszkaniowe pilnują, aby nie znalazł się on w koszu. Poza tym worki pełne gruzu – lub, co gorsza, odpady pozostawione luzem – psują estetykę otoczenia.
Odpowiednie zagospodarowanie gruzu jest ważne również z punktu widzenia ochrony środowiska. Niektóre odpady budowlane zawierają szkodliwe substancje, takie jak farby, lakiery, kleje i inne substancje chemiczne, które mogą uwalniać się do gleby i wód powierzchniowych, a następnie dostawać się do organizmu człowieka i zwierząt, stwarzając zagrożenie dla zdrowia. Zwykłe wysypiska śmieci nie są przystosowane do ich przechowywania, więc powinny się one znaleźć na odpowiednim składowisku.
Nielegalne wyrzucanie i przechowywanie gruzu
Niezależnie od ilości gruzu, który uzbierał się po remoncie czy rozbiórce, jego nielegalny wywóz uważany jest za wykroczenie. Podlega ono karze grzywny od 20 do 5000 zł. Za nielegalne pozbycie się toksycznych odpadów grozi nawet kara więzienia. Z kolei gdy gruz został wyrzucony do śmietnika i uszkodził śmieciarkę, sprawca zdarzenia może zostać pociągnięty do odpowiedzialności za zniszczenie cudzej własności.
Niezgodne z prawem jest nie tylko wyrzucanie gruzu w nieodpowiednim miejscu, ale także przechowywanie odpadów budowlanych na własnej posesji bez stosownego pozwolenia – i to niezależnie od ich ilości. Wynika to ze wspomnianych powyżej kwestii ekologicznych i estetycznych. Za nieutrzymanie porządku na swojej nieruchomości grozi mandat w wysokości do 1500 zł.
Jak legalnie pozbyć się gruzu?
Gruz powstały w wyniku prac budowlanych, remontowych czy rozbiórkowych powinien zostać przetransportowany na odpowiednie składowisko, gdzie zostanie poddany utylizacji. Jeśli odpadów jest niewiele, można spróbować oddać je do miejscowego PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). W takim przypadku konieczne jest posegregowanie ich na poszczególne frakcje.
Jeżeli gruzu jest więcej, najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w wywozie tego typu odpadów. Tego typu przedsiębiorstwa zapewniają kompleksową obsługę: od dostarczenia kontenera przez wywóz odpadów aż po zadbanie o niezbędną dokumentację. Dysponują specjalistycznym sprzętem w postaci kontenerów o różnej pojemności oraz pojazdów ciężarowych. Mają również podpisane umowy ze składowiskami, dzięki czemu są w stanie uzyskać atrakcyjne ceny za przyjęcie odpadów.
Jak wybrać najlepszą firmę wywożącą gruz?
Wybierając firmę, która zajmie się wywozem gruzu z posesji, nie warto kierować się wyłącznie najniższą ceną. Lepiej unikać bliżej nieokreślonych podmiotów, które może i oferują tanie usługi, ale nie są w stanie przedstawić szczegółów swojej oferty. Znacznie lepszym wyborem będzie większe przedsiębiorstwo działające transparentnie i z odpowiednim doświadczeniem – dzięki temu mogą być Państwo pewni, że odpady zostaną zutylizowane zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług wywozu gruzu. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży gospodarowania odpadami i dysponujemy bogatą flotą transportową oraz szerokim wyborem pojemników. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybko dostarczyć kontener na gruz we wskazane przez Państwa miejsce i równie sprawnie odebrać go, gdy umieścicie w nim wszystkie odpady. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego albo złożenia zamówienia przez naszą aplikację.
- Obsługiwane miasta
- Wywóz gruzu Bartoszyce
- Wywóz gruzu Białystok
- Wywóz gruzu Bieruń
- Wywóz gruzu Bolesławiec
- Wywóz gruzu Bydgoszcz
- Wywóz gruzu Bytom
- Wywóz gruzu Chorzów
- Wywóz gruzu Częstochowa
- Wywóz gruzu Dąbrowa Górnicza
- Wywóz gruzu Działdowo
- Wywóz gruzu Ełk
- Wywóz gruzu Garwolin
- Wywóz gruzu Gniezno
- Wywóz gruzu Grudziądz
- Wywóz gruzu Jarosław
- Wywóz gruzu Jasło
- Wywóz gruzu Jelenia Góra
- Wywóz gruzu Katowice
- Wywóz gruzu Kołobrzeg
- Wywóz gruzu Koszalin
- Wywóz gruzu Legnica
- Wywóz gruzu Łódź
- Wywóz gruzu Lubin
- Wywóz gruzu Lublin
- Wywóz gruzu Mińsk Mazowiecki
- Wywóz gruzu Mszczonów
- Wywóz gruzu Nowy Dwór Mazowiecki
- Wywóz gruzu Nowy Targ
- Wywóz gruzu Nowy Tomyśl
- Wywóz gruzu Nysa
- Wywóz gruzu Olsztyn
- Wywóz gruzu Oświęcim
- Wywóz gruzu Otwock
- Wywóz gruzu Piaseczno
- Wywóz gruzu Piotków Trybunalski
- Wywóz gruzu Płock
- Wywóz gruzu Racibórz
- Wywóz gruzu Radom
- Wywóz gruzu Radomsko
- Wywóz gruzu Ruda Śląska
- Wywóz gruzu Rzeszów
- Wywóz gruzu Sanok
- Wywóz gruzu Skarżysko Kamienna
- Wywóz gruzu Sochaczew
- Wywóz gruzu Sosnowiec
- Wywóz gruzu Szczecin
- Wywóz gruzu Szczecinek
- Wywóz gruzu Tarnobrzeg
- Wywóz gruzu Tychy
- Wywóz gruzu Warszawa
- Wywóz gruzu Włocławek
- Wywóz gruzu Wrocław
- Wywóz gruzu Wyszków
- Wywóz gruzu Zakopane
- Wywóz gruzu Żyrardów