Wywóz odpadów wielkogabarytowych

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Wywóz odpadów wielkogabarytowych w kontekście prawa

Wywóz odpadów wielkogabarytowych to temat, z którym muszą się zmierzyć zarówno osoby prywatne jak i firmy. Każda z wyżej wymienionych grup klientów wymienia bowiem od czasu do czasu meble i inne elementy wyposażenia o ponadnormatywnym rozmiarze.

Na szczęście gospodarka odpadami jest w naszym kraju na tyle rozwinięta, że można poradzić sobie z tego typu nieczystościami. Znowelizowana ustawa odpadowa stwarza szereg możliwości z których można skorzystać, aby pozbyć się śmieciowego problemu. Do najpopularniejszych możliwości na pozbycie się starego tapczanu, meblościanki czy stołu zaliczyć możemy:

Wywóz odpadów wielkogabarytowych – możliwości

  • Wywiezienie odpadów do PSZOKwywóz odpadów wielkogabarytowych możemy zorganizować samodzielnie. W większości Gmin w kraju mieszczą się bowiem Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów do których można zawieźć gabaryty na podstawie złożonej wcześniej deklaracji. Jeśli nie wiecie Państwo, gdzie mieści się tego typu miejsce w Państwa okolicy to warto odwiedzić stronę WWW lokalnego Urzędu Gminy lub spróbować się skontaktować telefonicznie.
  • Wzięcie udziału w tzw. „wystawkach”wywóz odpadów wielkogabarytowych jest bardzo często organizowany przez firmy wywozowe w ramach umów, które maja one pozawierane z Gminami. Informacje na temat terminów przeprowadzania tego typu akcji oraz ich zasad można znaleźć najczęściej w harmonogramie odbioru odpadów. Zbiórka gabarytów pozwala na opróżnienie strychów, piwnic i podwórek z tego co już nam niepotrzebne. Z tego typu możliwości mogą jednak skorzystać osoby prywatne.
  • Zamówienie kontenera na gabaryty – jeśli nie mamy jak zawieźć śmieci do PSZOK lub nasza Gmina nie organizuje zbiórek gabarytów to pozostaje nam zamówić odpowiedni kontener. Tego typu zbiornikami dysponują lokalne firmy komunalne, które za jego wynajem pobierają opłatę. Odpady wielkogabarytowe mają kod 20 03 07 i są dość drogie w zagospodarowaniu. Nie może zatem dziwić fakt, że ich cena oscyluje wokół 1000 PLN netto za 7 M3. Komercyjne zamówienie kontenera na gabaryty to także możliwość wysprzątania firmy ze zużytego asortymentu i okazja do wpuszczenia w mury przedsiębiorstwa odrobiny świeżości.
Wywóz odpadów wielkogabarytowych

Wywóz odpadów wielkogabarytowych

 

Jeśli w Państwa okolicy występują kłopoty z wywozem odpadów wielkogabarytowych to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

 

Zobacz też:

Jak pozbyć się gruzu budowlanego ?
Jak segregować śmieci ?
Jak zorganizować odbiór gruzu ?
Wywóz gruzu Tychy
Wywóz gruzu Warszawa
Wywóz gruzu Wrocław