Wywóz śmieci z budowy

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Profesjonalny wywóz śmieci budowlanych

Wywóz śmieci z budowy to proces, który prędzej, czy później dotyczyć będzie każdego inwestora. W końcu w zasadzie przy każdego rodzaju pracach powstają odpady, których trzeba się jakoś pozbyć.

W zależności od ich zakresu nieczystości może być albo mniej, albo więcej.  Jeśli wiec nie chcemy grzęznąć w porozrzucanych wszędzie workach po cemencie, czy też przedzierać się do swojego domu poprzez sterty gruzu to lepiej od razu zaplanować ich utylizację. W ofercie firm komunalnych znajdują się kontenery oraz big bagi. Do najczęściej spotykanych zaliczyć możemy:

Wywóz śmieci z budowy

  • Kontenery na odpady budowlanewywóz odpadów budowlanych nieuchronnie kojarzy się z różnego rodzaju kontenerami. Mają one od 0,5 M3 do nawet 36 M3. Tego typu zbiorniki przewożone są przez pojazdy wyposażone w HDS, a także tzw. „hakowce” lub „bramowce”. Aby zamówić właściwy kontener dobrze jest oszacować spodziewaną ilość śmieci i nigdy nie zaniżać strumienia odpadów. Tańszy jest bowiem 1 M3 przestrzeni załadunkowej w kontenerze o pojemności 7 M3 od 1 M3 w kontenerze o pojemności 2 M3.
  • Kontenery na gruzwywóz śmieci z budowy dotyczy także gruzu. Nie każdy jednak wie, że za gruz uważa się także płytki ceramiczne oraz armaturę sanitarną. Jeśli więc wymieniamy zlew lub muszlę klozetową to ceramikę najlepiej jest wytłuc i tego typu elementami załadować zamówiony przez nas zbiornik. Kontenery na gruz doskonale nadają się także do gromadzenia w nich starych kafelek. Chcąc prawidłowo wykorzystać zbiornik nie powinniśmy zanieczyszczać go frakcją lekką.
  • Big bagi na gruz lub odpady budowlane – alternatywnym sposobem na wywóz śmieci z budowy jest także użycie big bagów. Ich dużym walorem jest fakt, że są dostępne nieomal „od ręki” i można je wykorzystywać przez dłuższy czas. Minusem są jednak ceny big bagów. Zazwyczaj gromadzenie w nich odpadów lub gruzu jest droższe od skorzystania z kontenera. Wpływ na taki stan rzeczy mają przede wszystkim koszty transportu, które są porównywalne z przewożeniem dużych kontenerów.

 

Wywóz śmieci z budowy

Wywóz śmieci z budowy

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać szyby okienne ?
Gdzie wyrzucać wełnę mineralną ?
Gdzie wyrzucać worki po cemencie ?
Wywóz gruzu Racibórz
Wywóz gruzu Radom
Wywóz gruzu Ruda Śląska