Kontener na odpady

Kontener na odpady

Jakie kontenery na odpady przydadzą się podczas budowy?

Wywóz gruzu i innych odpadów z budowy powstał dzięki zaangażowaniu specjalistów z zakresu ochrony środowiska oraz nowoczesnych technologii. Za pośrednictwem naszego portalu możecie Państwo zamówić kontener na odpady, a także worek typu big – bag. Niezależnie od tego, jaką decyzję Państwo podejmiecie, dostarczymy Wam najlepszej jakości rozwiązania w rozsądnych cenach. Współpracujemy ze sprawdzonymi firmami odpadowymi z całego kraju dla których wywóz gruzu jest jednym z dominujących obszarów działalności. Ale sama możliwość odbioru odpadów o kodach 17 01 01, 17 01 02, 17 01 07 czy 17 09 04 to nie jedyne co mamy Wam do zaoferowania. Nasza firma przejmie na siebie także obowiązki wynikające z ustawy o odpadach. W imieniu naszych klientów wystawimy karty przekazania odpadów, dzięki którym wywiążą się z ciążącego na nich obowiązku. Zapraszamy do zamawiania usług wywozowych telefonicznie, mailowo lub za pośrednictwem specjalnie przygotowanej aplikacji na Androida lub IOS. Z nami odbiór odpadów to usługa, którą zamówić w przeciągu kilku chwil.

Jak można zamówić kontenery na odpady budowlane?

Działamy na terenie całego kraju mając na celu zaopatrzenie Państwa w usługi wywozu odpadów. Scalamy w jedną całość rozproszony rynek dostawców, pozwalając Wam na dokonanie najlepszego wyboru. Jesteśmy nieodzownym partnerem drobnego remontu, budowy domu, czy też innej inwestycji wymagającej odbioru śmieci. Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem obsługi klienta. Nasi konsultanci nie tylko przedstawią aktualnie dostępną ofertę, ale i podpowiedzą najlepsze rozwiązania w zakresie odbioru odpadów. Nasza propozycja możliwa jest sprawdzenia na terenie wszystkich 16 województw w kraju. Działamy we większości miast i miejscowości, proponując szybkie terminy realizacji odbioru odpadów budowlanych. Z wszystkich zadań wywiązujemy się terminowo, a sama kontenery są możliwe do wykorzystania przez kilka dni. Gruzy.pl to jedno z najlepszych tego typu rozwiązań w kraju, które powinno przypaść do gustu właścicielom firm budowlanych, inwestorom, a także osobom prywatnym. Zapraszamy do sprawdzenia naszej oferty i zamów kontenerów na odpady online. Przekonaj się jakie to proste.

Kontener na odpady gruzu

Co wolno, a czego nie wolno wyrzucać do kontenera na odpady budowlane?

Kontener na odpady budowlane jest przydatny wszędzie tam, gdzie pojawia się potrzeba wywiezienia nieczystości. Wpływ na tego typu sytuację ma szereg czynników. Jednym z nich jest coraz bardziej restrykcyjne prawodawstwo. W myśl przepisów odbiór śmieci musi być zrealizowany przez wyspecjalizowane podmioty, które posiadają odpowiednie uprawnienia. Jeśli więc poszukujecie Państwo tego typu podmiotu to nasza firma, służy pomocą przy znalezieniu odpowiedniego przewoźnika. Obsługujemy wszystkie mniejsze i większe miejscowości w kraju. Zapewniamy różnego rodzaju zbiorniki do takich odpadów jak: styropian, papa, czy odpady wielkogabarytowe. Jeśli więc w Państwa domu lub na terenie przeznaczonym pod inwestycje trwa remont lub budowa to chętnie pomożemy Wam w kwestiach związanych z odpadami. Nasze kontenery na śmieci mogą posłużyć do bardzo wiele celów. Nie można jednak do nich wrzucać takich odpadów jak:

Zamów kontener na odpady

 

Zamów kontener na odpady i gruz

Kontenery na odpady budowlane – co nie może do niego trafić?

  • Odpady komunalnekontenery na odpady budowlane służą do zbierania śmieci z grupy „17”. Nie mogą być one jednak przemieszane z nieczystościami komunalnymi. Do nieczystości takich jak: papier, szkło, bio,, metale i tworzywa sztuczne służą osobne pojemniki, a ich odbiór odbywa się stałych odstępach czasu. Pracownicy przebywający na budowie nie mogą zatem w umieszczać w kontenerach papierków po kanapkach, czy też butelek po wodzie mineralnej.
  • Elektronika – sprzęt RTV i AGD, który wyłączamy z użytku musi trafić do utylizacji. Gospodarstwa domowe i firmy, które go wytworzyły muszą się go pozbyć nieco inaczej niż wszystkich innych nieczystości. Elektronikę oddajemy do PSZOK lub zamawiamy jej odbiór u firm, które specjalizują się w zagospodarowaniu tonerów, lodówek, komputerów i innych przedmiotów zasilanych prądem.
  • Odpady niebezpieczne i lekizbiorniki na śmieci budowlane posiadają ściśle określone przeznaczenie. Nie mogą zatem posłużyć do umieszczania w nich wszystkiego, co jest dla nas już zbędne. Takie śmieci jak leki, chemikalia i pozostałe odpady niebezpieczne wymagają większej uwagi i osobnego zutylizowania, które różni się od ścieżki postępowania z odpadami budowlanymi. Złamanie tej zasady grozi koniecznością przesortowania śmieci i brakiem odbioru nieczystości.

 

Czego nie wolno wyrzucać do kontenerów?

Czego nie wolno wyrzucać do kontenerów?

Przepisy prawne w zakresie wywozu odpadów budowlanych

Jak w praktyce wygląda kwestia wywozów budowlanych od strony przepisów prawnych? Na co trzeba w związku z tym zwrócić szczególną uwagę?

Składowanie i segregowanie odpadów budowlanych

Polskie przepisy prawne dość szczegółowo określają, jak powinny wyglądać składowiska śmieci. W tym również i to, że nie każdy rodzaj odpadów może trafiać na konkretne rodzaje wysypisk. W szczególności chodzi tu właśnie o odpady budowlane, które w żadnym razie nie powinny trafić do zwykłego kontenera ogólnego. Zamiast tego należy dostarczyć je w miejsce przeznaczone właśnie na tego rodzaju odpady – co wiąże się z koniecznością sprowadzenia odrębnego kontenera, przewiezienia w wyznaczone miejsce i dopełnienie formalności. Jeśli nie chcesz sobie zawracać tym głowy osobiście, zawsze możesz wynająć wyspecjalizowaną w tym temacie firmę.

Czym właściwie są odpady budowlane?

To pojęcie najczęściej jest kojarzone po prostu z gruzem pobudowlanym lub poremontowym. Jednak w praktyce w trakcie prac tego typu zbiera się znacznie więcej różnego rodzaju materiałów i surowców. Również i rozporządzenie określające katalog odpadów, wymienia cały szereg rozmaitych produktów, tworzących obszerną kategorię w obrębie przepisów.

Co więc można uznać za odpad budowlany lub poremontowy z punktu widzenia przepisów prawnych? Chociażby papę, resztki kafelek, gipsy, tynki, framugi drzwiowe i okienne, lustra, lecz również ceramikę łazienkową, czy chociażby kable usuwane z instalacji ściennych. Wszystko to musi zostać zebrane całkowicie osobno od ogólnych, „zwykłych” śmieci i trafić na wysypisko przyjmujące odpady budowlane.

Czy odpady budowlane można przechowywać?

Zdecydowanie nie. Prawo w tym zakresie narzuca pewne ograniczenia czasowe – i docelowo śmieci pobudowlane powinny trafić właśnie na składowiska do tego przeznaczone i działające zgodnie z unormowaniami prawnymi, a także spełniającymi wszelkie procedury bezpieczeństwa związane między innymi z ochroną gruntów i zabezpieczeniem przed dostawaniem się na stanowiska zwierząt. Nawiasem mówiąc, również i sam proces wywozu powinien odbywać się z zachowaniem norm bezpieczeństwa, ale to osobny temat.

Trzeba pamiętać o ewidencji odpadów budowlanych

To osobna kwestia, o której łatwo zapomnieć, ale i ona jest uregulowana prawnie. I zgodnie z przepisami, odpady budowlane muszą podlegać ewidencjonowaniu. Jednak spokojnie – to problem raczej większych budów, niż osób, które przeprowadzają jedynie remont w obrębie własnego mieszkania. Dlaczego? Ponieważ przepisy mówią o zakresie odpadów liczonym w tonach – a przy zwykłych, drobnych przeróbkach mieszkania, raczej się tyle nie uzbiera.

„Czy to wszystko na moją głowę?”

Jeżeli nie zamierzasz na bieżąco śledzić przepisów i zmian prawnych związanych ze składowaniem odpadów budowlanych, warto pomyśleć o zleceniu wywozu specjalistycznej firmie. Najlepiej takiej, która posiada dużą bazę własnych kontenerów, co przekłada się na możliwość szybkiego dostarczenia takowego i sprawnego jego wywozu do składowiska, które przyjmuje odpady budowlane.

 

Przepisy prawne w zakresie odbioru odpadów

Przepisy prawne w zakresie odbioru odpadów

Czytaj więcej

Kontener na odpady budowlane – co to takiego?

Kontener na odpady budowlane to specjalnie zaprojektowany pojemnik, który służy do składowania i transportu wszelkiego rodzaju odpadów pochodzących z budynków i placów budowy. Jest to praktyczne i ekologiczne rozwiązanie, które umożliwia odpowiednie gromadzenie i utylizację odpadów, co ma istotne znaczenie dla ochrony środowiska.

Zalety kontenerów na odpady budowlane

Kontenery na odpady mają wiele zalet, które sprawiają, że są wybierane przez firmy budowlane i prywatnych inwestorów. Oto niektóre z najważniejszych korzyści korzystania z tych pojemników:

  • Wygoda i praktyczność

Kontenery na odpady budowlane są łatwe w użyciu i oferują dużą pojemność. Dzięki nim, odpady mogą być odpowiednio segregowane na placu budowy, co ułatwia późniejszą utylizację i recykling.

  • Ochrona środowiska

Prawidłowe składowanie odpadów budowlanych w kontenerach przeciwdziała zaśmiecaniu terenu i pomaga w ochronie środowiska. Dzięki nim, odpady nie są wyrzucane w nieodpowiednich miejscach, co może prowadzić do zanieczyszczenia wód i gleby.

  • Efektywność czasowa i kosztowa

Używanie kontenerów na odpady budowlane pozwala na lepszą organizację placu budowy, a także skrócenie czasu potrzebnego na posprzątanie i utylizację odpadów. Przez to, budowa odbywa się sprawniej, co wpływa na obniżenie kosztów.

Jak korzystać z kontenerów na odpady budowlane?

Korzystanie z kontenerów na odpady budowlane jest bardzo proste. Wystarczy skontaktować się z firmą zajmującą się wynajmem takich pojemników i umówić na odpowiedni termin dostarczenia i odbioru kontenera. Należy również pamiętać o przestrzeganiu zasad prawidłowej segregacji odpadów i nie miksować różnych rodzajów odpadów w jednym kontenerze.

Kontener na odpady to praktyczne i ekologiczne rozwiązanie, które pomaga w odpowiednim składowaniu i utylizacji odpadów powstałych podczas budowy. Dzięki nim, możliwe jest skuteczne przeciwdziałanie zaśmiecaniu terenu i ochrona środowiska naturalnego. Korzystanie z kontenerów na odpady budowlane przynosi wiele korzyści, zarówno w zakresie wygody i praktyczności, jak i efektywności czasowej i kosztowej.

  • Obsługiwane miasta

 

 

Wieloletnie doświadczenie
Gwarancja jakości usług
Zadowoleni klienci
Szybkie terminy realizacji