Wynajem toalet przenośnych

Na czym polega wynajem toalet przenośnych?

Wynajem toalet przenośnych to nasza oferta, która polega na zapewnieniu kabin WC na budowy, imprezy plenerowe oraz wszędzie tam, gdzie są niezbędne. Naszą ofertę kierujmy do klientów indywidualnych, firm budowlanych oraz organizatorów eventów. Podobnie jak w przypadku takich usług jak: wywóz gruzu, wywóz odpadów budowlanych i wynajem ogrodzeń tymczasowych, działamy na terenie całego kraju. Wszystkim odbiorcom zapewniamy wysokiej jakości toalety przenośne, które sprostają potrzebą korzystających z nich osób. Posiadamy kabiny WC wyposażone w pisuar i umywalkę oraz tzw. toalety standardowe, które posiadają jedynie zbiornik pozycji siedzącej. Nasze przedsiębiorstwo to sprawdzony partner w zakresie wynajmu toalet przenośnych i innych elementów tworzących zaplecze socjalne. Jeśli więc, szukacie Państwo przedsiębiorstwa zajmującego się dzierżawą kabin WC to nasza oferta została przygotowana w taki sposób, aby sprostać Waszym wymaganiom. Klienci, którzy zdecydują się na skorzystanie z przygotowanej przez nas propozycji mogą liczyć na:

Co jest istotne przy wynajmie toalet przenośnych?

  • Zestandaryzowane cenywynajem toalet przenośnych kosztuje wszędzie tyle samo. Oznacza to tyle, że łatwiejsze staje się budżetowanie danej inwestycji, gdyż od razu znane są koszty związane z dzierżawą kabin WC. Dla podmiotów zajmujących się budowlanką taki stan rzeczy jest niezwykle wygodny, gdyż osoby odpowiedzialne za zaopatrzenie nie muszą spędzać czasu na znalezienie najlepszej oferty.
  • Automatyczny proces zamawianiawynajem toalet przenośnych działa w pełni online. Nasz formularz zamawiania kabin WC jest zintegrowany z systemem udostępnianym przez Przelewy24. Toaletę mobilną można zatem zarezerwować bez względy na porę dnia, co jest sporym udogodnieniem. Na realizowane przez nas usługi wystawiamy faktury VAT w wersji elektronicznej.
  • Wykorzystanie walorów aplikacji mobilnej – jako jedni z nielicznych w kraju proponujemy możliwość wynajmu toalet przenośnych i innych usług komunalnych w aplikacji mobilnej. Wspólnie z portalem Smieci.eu dokładamy wszelkich starań, aby użytkownicy urządzeń mobilnych mogli wykorzystać ich potencjał przebywając w terenie. Oprogramowanie mobilne, którego jesteśmy autorami zostało przygotowane dla systemów Android i IOS.
  • Duża dostępność – dysponujemy dużą liczbą kabin WC, które są ciągle dostępne. Nie ma więc obaw, że któryś z naszych klientów nie zostanie obsłużony. Wynajem toalet przenośnych to usługa, która jest warta uwagi. Zapraszamy do kooperacji.

 

Wynajem toalet przenośnych

Wynajem toalet przenośnych

Zamów wynajem kabiny WC online

 

Zamów toaletę przenośną

Przepisy prawne w zakresie wynajmu toalet przenośnych

Zarówno w przypadku inwestycji budowlanych, jak i przy pracach drogowych, ale także na przykład przy okazji organizowania eventów ulicznych, festynów miejskich, czy też masowych koncertów plenerowych, istotne jest zapewnienie dostępu do toalety. A ponieważ nie w każdych warunkach jest obecna odpowiednia infrastruktura miejska, kluczowe okazuje się wynajęcie przenośnych kabin WC. Czy jednak wystarcza zorganizowanie jakiejkolwiek toalety, czy tez muszą zostać spełnione dodatkowe warunki? Sprawdźmy.

Toalety przenośne muszą spełniać warunki techniczne

Z prawnego punktu widzenia toalety przenośne muszą zachować zgodność z przepisami, które dotyczą zbiorników bezodpływowych. A to oznacza, że instalacje tego rodzaju muszą posiadać odpowiednio szczelną podłogę, co oczywiste, lecz również ściany. Co więcej, musi być również obecne przykrycie zbiornika  z nieczystościami.

Wszystko to wynika z dość oczywistego problemu, jakim mogłoby być ewentualne przedostawanie się nieczystości na zewnątrz – co mogłoby zagrać glebie, a przy tym prowadzić do nieprzyjemnych pozostałości, gdy już budowa lub event się zakończą i toaleta przenośna zostanie usunięta.

Czy to jednak wszystko? Okazuje się, że nie. Istnieją i inne wymogi, tym razem powiązane z kwestią odpowietrzenia. Przenośne kabiny WC muszą być w takowe wyposażone. Jednak ich odpowietrzenie nie może się znajdować w dowolnym punkcie. Przeciwnie, istnieje jasno ustalone ograniczenie, mówiące, że odpowietrzenie powinno się znajdować na wysokości co najmniej pół metra powyżej poziomu gruntu.

Toalety przenośne i ich lokalizacja

Co ciekawe, istnieją również ustalenia prawne dotyczące miejsc, w których można rozstawiać przenośne kabiny WC w celu ich użytkowania. Te zaś mówią jasno, ze nie powinny się one znajdować zbyt blisko takich miejsc, jak drzwi oraz okna w budynkach mieszkalnych, czy innych obiektach, w których często przebywają ludzie. Co więcej – dokładnie te same obostrzenia odnoszą się do ustawiania kabin w pobliżu okien oraz drzwi magazynów przeznaczonych do przechowywania artykułów spożywczych.

Minimalna odległość, o której mowa powyżej, została prawnie ustalona na piętnaście metrów.

Co jednak równie istotne, zachowanie minimalnego dystansu dotyczy nie tylko zabudowań, lecz również sąsiadujących działek – których właściciele mogą sobie przecież nie życzyć ustawienia dokładnie pod ich płotem roztaczającej nieprzyjemne zapachy przybudówki. W tym przypadku mowa o odległości wynoszącej co najmniej siedem i pół metra.

Czy ustawienie toalety przenośnej wymaga zgody?

Ciekawe może być przyjrzenie się tematowi od strony prawa budowlanego i sprawdzenia, czy rozstawienie przenośnych kabin WC wymaga uzyskania pozwoleń budowlanych. Na szczęście okazuje się, że nie. Dlaczego? Ponieważ toalety przenośne z powodzeniem mogą zostać skategoryzowane jako tymczasowe obiekty budowlane, ze względu na fakt, ze czas ich użytkowania jest krótszy, aniżeli ich trwałość techniczna. Oczywiście dotyczy to sytuacji, w której nie zostaną one na stałe przymocowane do podłoża.

 

Przenośne kabiny WC a prawo

Przenośne kabiny WC a prawo

Czytaj więcej
  • Obsługiwane miasta