Gdzie wyrzucać meble?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Gdzie wyrzucać stare meble z domu i biura?

Wiosna to doskonały czas, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, gdzie wyrzucać meble. W końcu w okresie tym bardzo często wymieniamy poszczególne elementy naszego wyposażenia.

Stara kanapa, meblościanka, stół i krzesła to tylko niektóre z przykładów, które pokazują nam jaka jest skala problemu i pytania kierowane do wyszukiwarki Google. Z punktu widzenia odpadowego meble mają kod 20 03 07 i należą do grupy odpadów komunalnych. I choć są one częścią rodziny takich śmieci jak np. niesegregowane zmieszane odpady komunalne to pod żadnym pozorem nie można ich wyrzucać o zwykłych śmietników.  Decydują o tym nie tylko późniejsze metody zagospodarowania nieczystości, ale i względy praktyczne. Trudno bowiem wyobrazić sobie kanapę, która wystaje z kosza do śmieci. Zamiast tego z gabarytami można postąpić w następujący sposób:

Gdzie wyrzucać stare meble?

  • Zawieźć stare meble do PSZOK – na pytanie, gdzie wyrzucać meble, dobrą odpowiedzią może być Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Tego typu miejsce mieści się na terenie każdej Gminy, a jego zadaniem jest przyjmowanie kłopotliwych śmieci od mieszkańców. Do PSZOK – u można dostarczyć wszystkie śmieci, które generujemy, a których nie można złożyć do pojemników. Oprócz mebli można tam dostarczyć np. przeterminowane lekarstwa, czy też np. sprzęt elektro.
  • Przekazać osobom potrzebującym – na nasze meble warto spojrzeć nie tylko jak na odpad, ale także z perspektywy przydatności do dalszego użytku. Być może to co dla nas stare i niepotrzebne innym poprawi komfort życia. Jeśli więc nasze łóżko, komoda czy szafa są w pełni sprawne to warto oddać je komuś za darmo. W tym celu warto umieścić post w Social Mediach lub na jednym z portali ogłoszeniowych. W dużej części przypadków działanie to ma spore szanse na powodzenie. Tego typu działanie to istotny krok w stronę gospodarki obiegu zamkniętego.
  • Zamówić kontener na meble – jeśli śmieci o ponadnormatywnym rozmiarze mamy dużo i nie chcemy sami organizować transportu do PSZOK to dobrym wyjściem będzie zamówienie kontenera. Jako pośrednicy działamy na terenie całego kraju i wiemy bardzo dobrze, gdzie wyrzucać stare meble. Zapewniamy konkurencyjne ceny zbiorników na gabaryty i rozmiar dopasowany do potrzeb klientów.

 

Gdzie wyrzucać meble ?

Gdzie wyrzucać meble ?

 

Osobnym problemem przy meblach jest także kwestia opakowań, w których są do nas dostarczane. Na pytanie, gdzie wyrzucać kartony po meblach odpowiedzią mogą być skupy makulatury lub przydomowe śmietniki na selekty. W przypadku tych ostatnich należy pamiętać, aby kartony dobrze zgnieść. Pozwoli to zaoszczędzić miejsce w kontenerach i wpłynie pozytywnie na koszty transportu.

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać ziemię ?
Gdzie wywozić gruzy ?
Ile kosztuje kontener na gruz ?
Wywóz gruzu Rzeszów
Wywóz gruzu Sosnowiec
Wywóz gruzu Szczecin