Gdzie wyrzucać odpady budowlane? 

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Gdzie wyrzucać odpady budowlane zgodnie ze sztuką? 

Wiele osób zastanawia się nad tym, gdzie wyrzucać odpady budowlane. Nie ma się co dziwić, skoro nie można ich wyrzucać do zwykłych koszy na śmieci.

Perspektywa zalegania nieczystości na budowie lub podczas remontu potrafi wprawić w niemały kłopot. Aby uniknąć problemów warto wiedzieć zawczasu co zrobić ze zdartymi tapetami, rurkami PCV czy też innymi drobiazgami, które pozostawiła po sobie ekipa budowlana. Na szczęście istnieje sporo metod na pozbycie się tego co jest nam już zbędne. Do najlepszych praktyk w wyżej wymienionym zakresie zaliczyć możemy:

Gdzie wyrzucać odpady budowlane? 

  • Samodzielny transport odpadów do PSZOK – aby odpowiedzieć na pytanie, gdzie wyrzucać odpady budowlane warto wziąć pod uwagę istnienie PSZOK. Rozwinięciem tej skomplikowanej nazwy jest Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Tego typu miejsca istnieją na terenie każdej Gminy i aby z nich skorzystać należy posiadać aktywną deklarację odpadową. Warunek, o którym mowa co do zasady stawiany jest przed osobami prywatnymi. Przedsiębiorcy nie mogą skorzystać z PSZOK – ów i muszą oddawać śmieci w sposób komercyjny.
  • Sprzedaż resztek materiałów budowlanych – bardzo często w trakcie prac remontowych mamy do czynienia z sytuacją, w której zostaje nam część płytek ceramicznych, czy też paneli budowlanych. O ile nie posiadamy już paragonu za zakup tego typu przedmiotów to warto pomyśleć o ich odsprzedaży lub oddaniu za darmo. Dobrym miejscem do zakomunikowania konieczności zbycia materiałów budowlanych są lokalne portale ogłoszeniowe. Cześć z nich posiada aplikacje mobilne, które pozwalają dodać potrzebne informacje bez potrzeby siadania do komputera.
  • Zamówienie kontenera na odpady budowlane – jeśli cenimy sobie wygodę lub prowadzimy działalność gospodarczą to śmieci z budowy musimy pozbyć się na tzw. wolnym rynku. Taka możliwość daje portal Gruzy.pl, który skupia najlepsze firmy wywozowe z całego kraju. Za naszym pośrednictwem uzyskacie Państwo potrzebny serwis i nie przepłacicie za wywóz nieczystości. Jeśli więc zależy Państwu na czasie to zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Na każdego maila odpowiemy przed upływem 1 doby.

 

Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?

Gdzie wyrzucać odpady budowlane ?

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać odpady elektro ?
Gdzie wyrzucać odpady opakowaniowe ?
Gdzie wyrzucać panele podłogowe ?
Wywóz gruzu Gniezno
Wywóz gruzu Katowice
Wywóz gruzu Legnica