Koszt wywozu gruzu

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Koszt wywozu gruzu i ceny jego utylizacji

Koszt wywozu gruzu to temat, który wcześniej, czy później muszą podjąć wszyscy Ci z Państwa, którzy prowadzą prace budowlane. W końcu odpady takie jak płytki ceramiczne, czy wyburzone ścianki działowe nie mogą w domu lub mieszkaniu przeleć w nieskończoność.

Nie dziwią zatem zapytania pod tytułem: ile kosztuje wywóz gruzu i jak go zaplanować, aby okazał się najtańszy. W tym krótkim poradniku postaramy się, aby wskazać Państwu jak czynniki mające zdecydowany wpływ na ekonomiczną stronę całego procederu. Z nami koszt wywozu gruzu będzie do przyjęcia i nie zachwieje Państwa budżetem. Aby rozsądnie zaplanować odbiór odpadów o kodach: 17 01 01, 17 01 02 i 17 01 07 należy przede wszystkim:

Koszt wywozu gruzu. Ile kosztuje wywóz gruzu?

  • Określić, co będzie nam potrzebnekoszt wywozu gruzu jest dziś na tyle wysoki, że lepiej unikać przysłowiowego „Januszowania” i od razu określić odpowiednio swoje potrzeby. W przypadku śmieci decydujący wpływ na końcowy koszt realizacji zlecenia ma wielkość kontenera. Trzeba jednak pamiętać o tym, że im mniejszy zbiornik tym więcej kosztuje nas wywiezienie 1 M3 gruzu. Nie warto zatem zamawiać za małych pojemników, gdyż zrodzi to konieczność domówienia kolejnych usług.
  • Poszukać darmowego odbiorcy gruzu – jadąc przez nasz kraj można natknąć się na tabliczki z napisem „przyjmę gruz”. Nie ma w tym nic dziwnego skoro odpad ten doskonale nadaje się do niwelacji terenu. Jeśli więc w pobliżu danej miejscowości znajdują się osoby chętne do przyjmowania gruzu to aby się go pozbyć, wystarczy jedynie zorganizować odpowiedni transport. Pod żadnym pozorem gruzu nie można wyrzucać do przypadkowych miejsc i bez zgody właściciela danej działki.
  • Zamówić kontener u najtańszego dostawcy – na pytanie ile kosztuje kontener gruzu można odpowiedzieć na wiele sposobów. Nie zawsze jednak jest okazja, aby odpowiedzi te były rzetelne. Po pierwsze niewiele firm wywozowych publikuje w sieci swoje cenniki, a po drugie nie zawsze są one zgodne z rzeczywistością. Dlatego też warto zamówić wywóz gruzu u pośrednika, który na bieżąco monitoruje ceny. Gruzy.pl posiadają najlepszą i stale aktualną możliwość odbioru gruzu w całej Polsce.

 

Koszt wywozu gruzu

Koszt wywozu gruzu

 

Zobacz też:

Gdzie wyrzucać folię ?
Gdzie wyrzucać gruz ?
Gdzie wyrzucać kartony ?
Wywóz gruzu Białystok
Wywóz gruzu Bydgoszcz
Wywóz gruzu Bytom