Jak obniżyć ceny wywozu gruzu?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Obniżamy cennik wywozu gruzu

Wiele osób zastanawia się, jak obniżyć ceny wywozu gruzu. Tymczasem, choć zadanie to nie jest proste istnieją sprawdzone sposoby na redukcję kosztów.

W niniejszym artykule postaramy się przybliżyć informacje na temat tego, ile kosztuje wywóz gruzu i co ma wpływ na końcową stawkę. Tym samym dołożymy wszelkich starań, aby podpowiedzieć jak skutecznie i tanio wywieźć z budowy takie odpady jak: płytki, armaturę sanitarną czy też wyburzone ścianki działowe. Aby uzyskać jak najlepszy efekt ekonomiczny warto, aby odpady o kodzie: 17 01 01, 17 01 02 czy 17 01 07 były:

Ceny wywozu gruzu

  • Oddzielone od frakcji lekkiejceny wywozu gruzu zależą w dużej mierze od tego jak wygląda potencjalny ładunek. Jeśli jest on zanieczyszczony to jego odbiór będzie droższy od czystego gruzu. Jeśli więc za wywóz tego rodzaju frakcji nie chcemy przepłacać to gruz powinien być jednorodny. Warto zatem oddzielić go od takich śmieci jak: folie, papiery czy też elementy z plastiku. W ten sposób unikniemy konieczności płacenia stawek za utylizację nieczystości zmieszanych.
  • Wywiezione w odpowiednim kontenerze – aby poznać faktyczne ceny wywozu gruzu warto odnieść je do kosztów utylizacji 1 M3 tego materiału. Im mniejszy kontener, tym koszt ten będzie wyższy. Dobry Inwestor powinien wziąć tą zależność pod uwagę i starań się odpowiednio dopasować zamawiany zbiornik. W przypadku, gdy nie jesteśmy pewni jaki kontener będzie najlepszy, lepiej jest wybrać ten o większej pojemności. Unikniemy wówczas rozczarowania związanego z koniecznością zamówienia kolejnej sztuki.
  • Odpowiednio „dopięte” cenowo – przy wywozie gruzu w dużych ilościach warto jest negocjować koszt pojedynczej czynności. Dotyczy to przede wszystkim dużych budów, które muszą być stale zaopatrywane w serwis, dostarczany przez firmy komunalne. Częste przyjazdy samochodów oznaczają, że dla tego typu przedsiębiorstw nasza budowa stanowi źródło stałych przychodów. Chcąc nie stracić klienta, będą one chciały zaproponować swoim potencjalnym odbiorcom usługi, które będą odpowiednio tanio. W rolę negocjatora chętnie wcielą się osoby tworzące projekt Gruzy.pl .

 

Ceny wywozu gruzu

Ceny wywozu gruzu

Zobacz też:

Śmieci budowlane i metody ich utylizacji
Gdzie wyrzucać puszki po farbie ?
Gdzie wyrzucać śmieci poremontowe ?
Wywóz gruzu Rzeszów
Wywóz gruzu Sosnowiec
Wywóz gruzu Szczecin