Jaki jest cennik wynajmu toalet?

ŁUKASZ KAMIŃSKI
Specjalista do spraw gospodarki odpadami, pasjonat nowoczesnych technologii w ochronie środowiska.

Co ma wpływ na cennik wynajmu toalet?

Wiele osób, które chce wydzierżawić kabinę WC zastanawia się nad tym od czego zależy cennik wynajmu toalet.

Nie ma się co dziwić, skoro w dobie kryzysu każdy chce jakoś zaoszczędzić. Rosnące koszty materiałów budowlanych, pracy oraz energii sprawiają, że dzisiejsi Inwestorzy szanują swoje środki finansowe. Nie ma w tym nic złego w sytuacji gdy szybko chcemy się przeprowadzić do nowego domu lub zależy nam na uzyskaniu jak największej marży przy prowadzonej budowie. Tymczasem kwestie tego, ile kosztuje wynajem toalet przenośnych zależą w dużej mierze od sytuacji i właściwego dopasowania kabiny WC do potrzeb. Decydujący wpływ ma tutaj przede wszystkim:

Od czego zależy koszt wynajmu toalet przenośnych?

  • Ilość osób na budowiecennik wynajmu toalet przewiduje, że za dzierżawę jednej kabiny trzeba zapłacić daną kwotę. Istotna jest zatem liczba kabin, które chcemy zamówić i częstotliwości wybierania nieczystości. Niektóre toalety różnią się pomiędzy sobą także wyposażeniem. Bywa, że trzeba dokonać dopłaty za pisuar lub zlewozmywak. Warto tym samym przewidzieć, ile kabin sprosta potrzebom personelu. Tym samym powinniśmy wziąć pod uwagę liczbę pracowników realizujących swoje obowiązki w tym samym czasie, pracę zmianową, a także rozległość terenu gdzie mają zostać podstawione kabiny WC.
  • Częstotliwość wywozucennik kabin WC zakłada, że najmniej wydamy zamawiając toaletę standardową, która będzie opróżniana co miesiąc. Nieco drożej przyjdzie nam zapłacić za toaletę serwisowaną co dwa tygodnie. Biorąc pod uwagę punkt 1 niniejszych rozważań trzeba się zastanowić, które opcja będzie dla nas lepsza. W omawianym przypadku wybrać należy pomiędzy dwiema kabinami z których zostaną wybrane fekalia co około 30 dni, a jedną z wywozem co 14 dób.  Prawdziwa zabawa i rachowanie rozpoczyna się przy dużych inwestycjach, gdzie czasami trzeba zarezerwować nawet po kilkadziesiąt sztuk WC.
  • Dostawca wynajem kabin WC kosztuje wszędzie podobnie. Wiele firm nie daje jednak możliwości zamówienia toalet przenośnych przez Internet. Wybierając Gruzy.pl unika się tzw. kosztów pośrednich, które są związane z dojazdem do wybranego Usługodawcy i spotkaniami osobistymi. Zapraszamy do kooperacji przez 7 dni w tygodniu. Dodatkowym czynnikiem, które sprawia że warto wybrać takiego dostawcę jest sposobność do zaopatrzenia placu budowy także w kontenery na odpady budowlane i ogrodzenia.

Toalety przenośne wynajem cennik

 

Cennik wynajmu toalet

Cennik wynajmu toalet

Jaki jest cennik wynajmu toalet?

Odpowiednie zaplecze sanitarne jest niezbędne. Przedsiębiorcy oraz właściciele firm mają obowiązek zapewnić pracownikom dostęp do toalety. Tutaj doskonale sprawdzą się toalety przenośne. Dziś podpowiemy Wam jaki jest koszt wynajmu.

Koszt wynajmu toalet przenośnych

Wielu właścicieli szczególnie firm budowlanych wie, że zapewnienie dostępu do toalety jest niezbędne, przy czym toaleta przenośna musi być wykonana z trwałej konstrukcji. Musi też znaleźć się w niej podajnik na papier toaletowy oraz zawieszka otwarte/zamknięte. Jednocześnie nie trzeba wcale inwestować w zakup toalety przenośnej. Zawsze można zdecydować się na wynajem. Koszt wynajmu toalet przenośnych to ok. 220 zł brutto miesięcznie. Zatem jak widzicie cena wcale nie jest wysoka. Oczywiście cena może się zwiększyć w zależności od wybranego ubezpieczenia, ale też tego czy toaleta posiada wbudowaną bądź przenośną umywalkę. Prowadząc firmę budowlaną często zmieniana jest lokalizacja prac, stąd też zakup toalety przenośnej nie zawsze jest opłacalny, gdyż w przypadku niektórych placów budowy pracownicy mają dostęp do toalety w miejscu użytku publicznego danego budynku. Za używaną toaletę najczęściej trzeba zapłacić ok. 1600 zł. Zatem jak możecie zauważyć, wynajem jest bardziej opłacalny. Inwestorzy prywatni, którzy wynajmują firmy budowlane bądź budują dom metodą gospodarczą również powinni na placu budowy umieścić toaletę. Jednocześnie zamiast ją kupować, mogą ją wynająć, gdyż jest to zdecydowanie bardziej opłacalne.

Toalety przenośne cennik

Toalety przenośne dostępne są w wielu wariantach. Można zdecydować się na wariant podstawowy, a więc tylko z WC. Dostępna jest także toaleta przenośna z umywalką bądź toaleta przenośna z pisuarem. Czym więcej urządzeń sanitarnych, tym cena jest wyższa. Decydując się na wynajem macie pewność, że stan techniczny danego sanitariatu jest na wysokim poziomie. Dodatkowo toaleta zostanie dowieziona w wybrany punkt. Co istotne, niemal od razu można z niej korzystać, gdyż nie wymaga stosowania jakichkolwiek fundamentów czy płyt. Toaleta przenośna powinna znaleźć się nie tylko na placach budowy, ale też przy każdym zakładzie pracy, gdzie np. jest remont i pracownicy nie mają dostępu do sanitariatu. Toalety przenośne można wynająć na imprezy, zarówno mniejsze, jak i większe.

Zobacz też:

Jak zorganizować wywóz odpadów z budowy?
Kontener na odpady budowlane Opoczno
Kontener na odpady budowlane Opole
Jak przebiega odbiór śmieci?
Jak sprawdzić numer BDO?
Co zaliczamy do odpadów budowlanych?